Tickets
Back to overview

De Oscar nominaties zijn bekend!

Op maandag 15 maart zijn de Oscar nominaties bekendgemaakt via een livestream met actrice-producent Priyanka Chopra Jonas (The White Tiger) en zanger, songwriter en acteur Nick Jonas (Kingdom). The Academy zal dit jaar voor de Oscars voor 93ste keer uitreiken op 25 april 2021 in het Dolby Theatre (Hollywood).

Zowel de Tunesische film The Man Who Sold His Skin met Koen De Bouw als de Bosnische Quo Vadis, Aida? met Johan Heldenbergh haalden een nominatie binnen voor Beste Internationale Film. In de categorie Beste Kortfilm haalde de Vlaamse kortfilm Da Yie de shortlist, maar greep Anthony Nti naast een nominatie.

Netflix-film Mank is de absolute favoriet met tien Oscarnominaties. The Father, Judas and the Black Messiah, Minari, Nomadland en The Trail of the Chicago 7 haalden elk zes nominaties binnen. Sound of Metal van het Belgische productiehuis CAVIAR kon rekenen op zes nominaties (Beste Film, Beste Acteur voor Riz Ahmed, Beste Acteur in een Bijrol voor Paul Raci, Beste Originele Scenario en Beste Geluid). 

Overzicht

Beste Film

  • “The Father”
  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Mank”
  • “Minari”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Beste Regisseur

  • Thomas Vinterberg (“Drunk”)
  • David Fincher (“Mank”)
  • Lee Isaac Chung (“Minari”)
  • Chloé Zhao (“Nomadland”)
  • Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)

Beste Acteur

  • Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
  • Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Anthony Hopkins (“The Father”)
  • Gary Oldman (“Mank”)
  • Steven Yeung (“Minari”)

Beste Actrice

  • Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Andra Day (“The United States vs. Billie Holiday”)
  • Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
  • Frances McDormand (“Nomadland”)
  • Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)

Beste Acteur in een Bijrol

  • Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”)
  • Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)
  • Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”)
  • Paul Raci (“Sound of Metal”)
  • Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

Bese Actrice in een Bijrol

  • Maria Bakalova (“Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
  • Olivia Colman (“The Father”)
  • Amanda Seyfried (“Mank”)
  • Youn Yuh-jung (“Minari”)

Beste Bewerkte Scenario

  • Sacha Baron Cohen en coscenaristen (“Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Florian Zeller en Christopher Hampton (“The Father”)
  • Chloe Zhao (“Nomadland”)
  • Kemp Powers (“One Night in Miami”)
  • Ramin Bahrani (“The White Tiger”)

Beste Originele Scenario

  • Will Berson, Shaka King, Keith Lucas en Kenny Lucas (“Judas and the Black Messiah”)
  • Lee Isaac Chung (“Minari”)
  • Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)
  • Derek Cianfrance, Abraham Marder, Darius Marder (“Sound of Metal”)
  • Aaron Sorkin (“The Trial of the Chicago 7”)

Beste Animatiefilm

  • “Onward”
  • “Over the Moon”
  • “A Shaun the Sheep Movie: Farmagaddon”
  • “Soul”
  • “Wolfwalkers”

Beste Internationale Film

  • “Another Round”
  • “Better Days”
  • “Collective”
  • “The Man Who Sold His Skin”
  • “Quo Vadis, Aida?”

Beste Documentaire

  • “Collective”
  • “Crip Camp”
  • “The Mole Agent”
  • “My Octopus Teacher”
  • “Time”

Beste Cinematografie

  • Sean Bobbitt (“Judas and the Black Messiah”)
  • Erik Messerschmidt (“Mank”)
  • Dariusz Wolski (“News of the World”)
  • Joshua James Richards (“Nomadland”)
  • Phedon Papamichael (“The Trial of the Chicago 7”)

Beste Kostuumontwerp

  • “Emma”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank”
  • “Mulan”
  • “Pinocchio”

Beste Montage

  • “The Father”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Beste Make-up en Haar

  • “Emma”
  • “Hillbilly Elegy”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank”
  • “Pinocchio”

Beste Originele Score

  • “Da 5 Bloods”
  • “Mank”
  • “Minari”
  • “News of the World”
  • “Soul”

Beste Originele Nummer

  • “Fight For You” from “Judas and the Black Messiah”
  • “Hear My Voice” from “The Trial of the Chicago 7”
  • “Husavik” from “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”
  • “lo Sì (Seen)” from “The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)”
  • “Speak Now” from “One Night in Miami…”

Beste Production Design

  • “The Father”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank”
  • “News of the World”
  • “Tenet”

Beste Geluid

  • “Greyhound”
  • “Mank”
  • “News of the World”
  • “Soul”
  • “Sound of Metal”

Beste Visuele Effecten

  • “Love and Monsters”
  • “The Midnight Sky”
  • “Mulan”
  • “The One and Only Ivan”
  • “Tenet”

Best Korte Documentaire

  • “Colette”
  • “A Concerto Is a Conversation”
  • “Do Not Split”
  • “Hunger Ward”
  • “A Love Song for Latasha”

Beste Korte Animatiefilm

  • “Burrow”
  • “Genius Loci”
  • “If Anything Happens I Love You”
  • “Opera”
  • “Yes-People”

Beste Kortfilm

  • “Feeling Through”
  • “The Letter Room”
  • “The Present”
  • “Two Distant Strangers”
  • “White Eye”

De Oscars worden dit jaar uitgereikt op 25 april.